Palletbrand in Rekerhout verstoort voorbereiding Jeugdstad

09 aug , 10:58 112
IMG_8033
RVP Media

ALKMAAR – In de nacht van vrijdag op zaterdag is op het terrein van scoutinggroep Dirk Duyvel in Alkmaar brand uitgebroken in een grote stapel pallets. Het incident vond plaats rond 02.15 uur op het Krielenzand in de Rekerhout. De pallets waren bestemd voor Jeugdstad, een vakantieprogramma voor kinderen in de basisschoolleeftijd, waarbij ze zouden worden gebruikt voor het bouwen van hutten.

(bron en foto’s: RVP Media)

Vrijwilligers van de organisatie, die in het nabijgelegen gebouw aanwezig waren, zagen de vlammen en sloegen direct alarm. De brandweer van Alkmaar en Koedijk rukte uit en schaalde op naar middelbrand, vanwege de ligging van het terrein naast een kinderboerderij. Met behulp van een hooivork werden de pallets uit elkaar gehaald om het vuur effectief te kunnen blussen.

ebb2b6d8-f076-4fca-9eb7-bf2facbdd751
RVP Media

Door de brand ging een groot deel van de metershoge stapel verloren. Ook takken van aangrenzende bomen zijn aangetast door het vuur. Er zijn geen gewonden gevallen. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld.

De scoutinggroep heeft inmiddels via sociale media een oproep gedaan voor nieuwe pallets, zodat de activiteiten van Jeugdstad en het jaarlijkse timmerdorp door kunnen gaan.