ALKMAAR – De gemeente Alkmaar is gestart met een proef met ligplaatsvergunningen. Tijdens de proef is het op een aantal plekken alleen toegestaan om met een vergunning een vaartuig aan te leggen op een gekregen plek. De Lindegracht, Oudegracht, Baangracht, Kooltuin, Mient en Verdronkenoord zijn onderdeel van dit gebied.
Sinds afgelopen maandag 10 februari kunnen vaartuigeigenaren een ligplaatsvergunning aanvragen. De proef start gelijk met het vaarseizoen op 1 april en duurt het hele jaar. Na de proef besluit de gemeente of dit wordt omgezet naar definitieve vergunningen.
Aanvragen ligplaats
Door in te loggen met DigiD op www.alkmaar.nl/denkmeeovervaren vraagt een vaartuigeigenaar een vergunning aan. Om een ligplaats te krijgen, moet de vaartuigeigenaar aan een aantal voorwaarden voldoen. Deze voorwaarden staan op https://www.alkmaar.nl/denkmeeovervaren/veel-gestelde-vragen-proef-ligplaatsregistratie/
Voorrang inwoners
De gemeente geeft voorrang aan inwoners van de gemeente Alkmaar met vaartuigen die al in het proefgebied liggen. In mei 2024 bracht de gemeente dit in kaart. Daarna komen inwoners van de gemeente Alkmaar in aanmerking die daar graag een ligplaats willen.
Aanleg ligplaatsen
Er komen niet in de hele gemeente ligplaatsen. Dit heeft te maken met onder andere de doorgang, de vaarbreedte en de veiligheid. De gemeente zorgt voor de ligplaatsen, waardoor alle ligplaatsen hetzelfde zijn en de grachten er netjes uitzien. Stadswerk072 zal in de voorbereiding borden op de kades plaatsen met nadere informatie over de werkdagen. Eigenaren van vaartuigen, die nog in de grachten liggen, worden verzocht tijdens deze werkdagen hun vaartuig tijdelijk op een andere plek te leggen. Meer informatie over de werkdagen staat op www.alkmaar.nl/denkmeeovervaren .
Vragen of op de hoogte blijven van de ontwikkelingen?
Kijk dan op www.alkmaar.nl/denkmeeovervaren , bel naar 14072 of mail naar [email protected] .