Gemeente Alkmaar start proef met 30 km/uur op Kennemersingel

04 okt , 11:22 Gemeente
singel maps
Google Streetview

ALKMAAR – Vanaf donderdag 16 oktober geldt op de Kennemersingel en Geestersingel tijdelijk een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. De proef loopt van de kruising met de Kennemerstraatweg tot aan de Bergerhoutrotonde en moet duidelijk maken of een lagere snelheid de verkeersveiligheid in het gebied verbetert.

De proef duurt ongeveer een jaar. In die periode worden metingen uitgevoerd en worden bewoners gevraagd naar hun ervaringen. Op basis van de resultaten beslist de gemeente hoe de binnenring in de toekomst wordt ingericht.

Voor de proef worden tijdelijke maatregelen getroffen. Stadswerk072 plaatst vijf verkeersdrempels. Ook verdwijnt de aparte rijstrook voor linksafslaand verkeer bij de Kennemerstraatweg richting binnenstad. Linksaf slaan blijft mogelijk, maar zonder aparte strook.

De voorbereidende werkzaamheden vinden begin oktober plaats. Verkeer kan op de meeste dagen langs de werkzaamheden rijden, maar op maandag 13 en woensdag 15 oktober is de weg tussen 20.00 en 05.00 uur afgesloten. Voetgangers kunnen dan via de stoep passeren; gemotoriseerd verkeer volgt een omleidingsroute.