ALKMAAR - Op vrijdagochtend 26 september luidt Hans Petit van wijkcentrum de Mare om 10.00 uur de bel voor de laatste kaasmarkt van 2025. Dit doet hij op uitnodiging van het college van B&W.
Het college wil met de uitnodiging haar grote waardering uitspreken voor het werk dat Hans en alle vrijwilligers en de coördinator doen voor Alkmaarders met een(beginnend) haperend brein en hun naasten. Wethouder Robert te Beest, Volksgezondheid, ontvangt de heer Petit.
Alkmaar ontving op 17 september 2025 de titel dementievriendelijke gemeente. Al jaren zorgen de heer Petit en zijn team voor een goedlopend Odensehuis in wijkcentrum de Mare. In het Odensehuis zijn mensen even geen patiënt of cliënt maar kunnen ze gewoon doen wat ze leuk vinden.
Wethouder Robert te Beest over het belangrijke werk van de Odensehuizen: “In Alkmaar mag iedereen er zijn en kan iedereen meedoen. Dus ook mensen met een haperend brein. Mensen zoals Hans Petit en zijn team maken Alkmaar dementievriendelijk. Door de Odensehuizen komen mensen met dementie niet aan de kant te staan en krijgen hun mantelzorgers en naasten de steun die ze verdienen”.
Kijk voor meer informatie op (Beginnende) dementie – Gemeente Alkmaar voor een overzicht van de activiteiten.