
BROEK OP LANGEDIJK - Op zondagmiddag 25 januari 2026 organiseert Museum BroekerVeiling een lezing van de bekende boswachter Arjan Postma. In een toegankelijke en prikkelende presentatie nodigt Postma het publiek uit om met andere ogen te kijken naar planten en dieren in de directe leefomgeving – en naar de rol van de mens daarin.
Soorten die vaak als ‘probleem’ worden bestempeld, zoals ratten, ganzen en de Amerikaanse rivierkreeft, blijken volgens Postma bij nader inzien vooral het gevolg van menselijk handelen en veranderende omstandigheden. Met scherpe observaties, humor en herkenbare voorbeelden laat hij zien dat veranderingen in de natuur niet per definitie negatief zijn, maar vragen om een andere manier van denken en handelen.
De lezing sluit aan bij actuele thema’s als biodiversiteit, samenleven met natuur en de omgang met veranderingen in het landschap. De bijeenkomst is geschikt voor volwassenen en gezinnen met kinderen vanaf ongeveer tien jaar. Na afloop kijken bezoekers met nieuwe ogen naar wat eerder vanzelfsprekend – of storend – leek.
Over Arjan Postma
Postma studeerde geschiedenis, maar koos uiteindelijk voor een loopbaan in de natuur. Na jaren als boswachter bij Landschap Noord-Holland werkt hij nu als freelance boswachter, met een focus op buiten zijn en publieksvoorlichting. Zijn verhalen en kennis zijn opgebouwd uit jarenlange praktijkervaring tijdens werk en excursies door heel Nederland.
Praktische informatie
· Datum: zondag 25 januari 2026
· Tijd: 14.00 uur
· Locatie: Museum BroekerVeiling, Broek op Langedijk
· Entree: € 7,50 (incl. koffie, thee en iets lekkers); gratis met Museumkaart of VIP-kaart