ALKMAAR – Op zaterdag 17 september zetten McDonald’s restaurants in Alkmaar zich weer in voor een schonere wereld tijdens World Cleanup Day. Alle McDonald’s restaurants zullen deze dag samen de handen uit de mouwen steken om zich zo in te zetten tegen zwerfafval.
Samen opruimen
Voor de McDonald’s restaurants in Alkmaar is het elke dag een Opschoondag. Elk stukje zwerfafval is voor hen een doorn in het oog. Daarom ruimen zij dagelijks zoveel mogelijk zwerfafval op, niet alleen op het eigen terrein maar ook in de wijdere omgeving. Op zaterdag 17 september komen zij samen met de buurt nog eens extra in actie, om te laten zien dat een schone opgeruimde omgeving een gezamenlijke verantwoordelijkheid is. McDonald’s restaurants Alkmaar Oost, West en Centrum roepen ook de buurtbewoners en hun gasten op om tijdens World Cleanup Day samen te werken aan een schone buurt. De verzamelplek bij McDonald’s restaurants is om 14.00 uur en er wordt een volle uur opgeruimd.
World Cleanup Day
Het Estlandse idee om met 50.000 man het land op te ruimen in 5 uur was daar zo’n succes dat dit is uitgegroeid tot een wereldwijd initiatief. Miljoenen vrijwilligers helpen elk jaar mee om de wereld een stukje schoner te maken. De verbinding tussen mensen wordt tijdens het opruimen sterker en groter.