Alkmaar - Alkmaar Ontzet bracht 8 oktober niet alleen vertier buiten, want in de Grote Sint Laurenskerk werden bezoekers getrakteerd op een fantastisch muzikaal concert!
Tekst en film Charles Duijff, foto's Wim Meijer
Het Noord-Hollands Ouderen Orkest (NHOO) verzorgt al jaren een concert tijdens Alkmaar Ontzet. We kunnen dus spreken van traditie! Het NHOO bestaat al sinds 1978 en telt ca. tachtig leden van 50+ die zich qua muziek thuis voelen bij semi-klassiek repertoire maar zeker ook bij jazz en populaire melodieën. Super all-round dus en passioneel tijdens het musiceren.
Muziek is emotie, het heeft direct invloed op onze stemming en dit geweldige orkest tovert het interieur van de Grote Kerk als bij toverslag om in een romantisch Frans terras, wanneer de melodie Paris Montmartre de harten van het publiek verovert. (Beluister en bekijk Openingsfilm)
Het orkest staat onder leiding van de altijd vriendelijke- en vakbekwame dirigent Henk Ummels. Als trombonist, tubaist en dirigent werkte Henk jarenlang bij Joop van den Ende, waar hij meespeelde in beroemde musicals als The Phantom of the Opera en The Lion King. Sinds 1989 is Henk Ummels actief als dirigent in de harmonie- en fanfarewereld en hij is daarnaast muzikaal leider bij o.a. het Zaans Showorkest en KSM Enkhuizen. (Hieronder Henk Ummels)
Henk Ummels werd woensdag 8 oktober bijgestaan door solist en presentator Marco Hage. Ook Marco heeft musical ervaring en zingt bijzonder verdienstelijk. (Hieronder Marco Hage)
Samen met het grote Noord-Hollands Ouderen Orkest kon het niet anders dan een geweldig muzikaal spektakel worden.
Geniet van de foto's, het openingsfilmpje en interviews met Henk en Marco hieronder.
Hieronder enkele afbeeldingen gemaakt door fotograaf Wim Meijer