AZ verstoort jubileumfeestje van Ajax, scheidsrechter Higler speelt ongewild hoofdrol

16 mrt , 19:54 Sport
326125077 669179794908014 6894694908710302303 n ajax az kopieren
Wim Meijer Fotografie

AMSTERDAM / ALKMAAR - Ajax heeft het feestje voor de 125e verjaardag niet met een zege kunnen afsluiten. De koploper bleef steken op een gelijkspel in het thuisduel tegen AZ (2-2), dat nu de laatste acht duels met de concurrent uit de hoofdstad niet heeft verloren.

(bron: ANP / Nieuws.nl)

Het gevolg is dat de voorsprong van Ajax op PSV is geslonken tot 6 punten. Over twee weken, na het interlandweekend, speelt Ajax in Eindhoven tegen PSV. Bij winst van de Eindhovenaren kan het dan nog een spannende eindfase worden van de competitie.

Ajax stond vandaag uitgebreid stil bij de 125e verjaardag van komende dinsdag. De ArenA was versierd met duizenden ballonnen en oud-spelers verschenen op het veld met Europese bekers die ze hebben gewonnen. Fans staken zoveel vuurwerk af dat scheidsrechter Dennis Higler beide ploegen een kwartier later liet aftrappen. Zolang was nodig om de rook op te laten trekken.

Ajax en AZ zakten in de eerste helft ver terug als ze de bal hadden verloren. Ajax had het meeste balbezit en kreeg voor rust ook de beste kans. Mika Godts kopte de bal echter in de handen van doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. Fans van de thuisploeg ergerden zich aan scheidsrechter Higler, die Kenneth Taylor wel een gele kaart gaf en Wouter Goes en Peer Koopmeiners bij soortgelijke overtredingen slechts toesprak. De arbiter paste ook een keer de voordeelregel niet toe toen Brian Brobbey was gevloerd. Het leidde tot kritiek op zijn functioneren, iets waarvan Higler niet gediend was en voor hem reden was om assistent-trainer Felipe Sanchez Mateos van Ajax naar de tribune te verwijzen.

De tweede helft was veel aantrekkelijker dan de eerste. Taylor schoot na een mooie aanval van Ajax op de paal. Zico Buurmeester scoorde in de 52e minuut wel voor AZ. Anton Gaaei maakte zes minuten later gelijk. Beide ploegen eindigden het duel met tien man. Ajaxied Gaaei kreeg in de 75e minuut rood voor een overtreding op Buurmeester. Alexandre Penetra van AZ ontving twee minuten later zijn tweede gele kaart nadat Brian Brobbey onderuit was gegaan. De gele kaart leidde tot veel ophef in het AZ-kamp, Scheidsrechter Higler gaf ook later toe een foute beslissing te hebben genomen, maar kon deze niet meer terugdraaien.

In de 83e minuut was het opnieuw AZ dat de leiding nam door invaller Ibrahim Sadiq die raak kopte na een corner van Koopmeiners. Lang konden de Alkmaarders echter niet genieten van de voorsprong want 2 minuten later maakte Oliver Edvardsen opnieuw gelijk voor de thuisploeg.

Het is niet de eerste keer dat Ajax een jubileumduel niet met een zege kan afsluiten. De club verloor op de honderdste verjaardag van FC Twente (0-1).

Door het gelijkspel in Amsterdam staat AZ nu op de 6e plaats van de Eredivisie op 2 punten van FC Twente dat vandaag in eigen huis genadeloos onderuit ging tegen Feijenoord (2-6). AZ heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.