Van BroekerVeiling tot stoomtram: erfgoedregio mikt op meer buitenlandse bezoekers

08 sep , 14:32Cultuur
samenwerking erfgoed westfriesland
Aangeleverd
Met de stoomtram door West-Friesland, terug naar de tijd van de Zuiderzee of ontdekken hoe Nederlandse tuinbouwproducten vroeger bij afslag werden verkocht. Zes musea en attracties in Noord-Holland-Noord gaan hun krachten bundelen om het erfgoed van de regio nadrukkelijker onder de aandacht te brengen bij touroperators in binnen- en buitenland. Daarmee hopen ze meer groepsbezoekers naar het gebied te trekken.
Aan de samenwerking doen het Oorlogsmuseum in Medemblik, het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen, Museum BroekerVeiling in Broek op Langedijk, het Westfries Museum in Hoorn, Tulpenexcursie in de Wieringermeer en de Museumstoomtram Hoorn-Medemblik mee.
Samen bieden zij een dwarsdoorsnede van de geschiedenis van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. Van de voormalige Zuiderzee en de historische veilingcultuur tot de Tweede Wereldoorlog, de tulpenteelt en reizen met een historische stoomtram.
De zes organisaties willen dat aanbod vooral beter zichtbaar maken voor bedrijven die groepsreizen samenstellen. Daarvoor wordt het gezamenlijke aanbod gepresenteerd via Erfgoed boven Amsterdam en op internationale reisbeurzen in Europa.
In oktober worden bovendien internationale reisorganisatoren naar Noord-Holland gehaald voor een zogeheten 'FAM trip'. Tijdens zo'n kennismakingsreis bezoeken touroperators verschillende locaties, zodat zij die later kunnen opnemen in hun eigen reisprogramma's. Het is de tweede keer dat een dergelijke reis in de regio wordt georganiseerd.
Initiatiefnemer Richard Nan van Museum BroekerVeiling ziet vooral kansen om bezoekers die naar Nederland komen ook buiten de bekende toeristische trekpleisters te laten kennismaken met het Noord-Hollandse erfgoed. "Ik ben al jaren overtuigd van de kracht en de schoonheid van dit gebied en zie in deze samenwerking ontzettend veel kansen om onze regio wereldwijd beter op de kaart te krijgen bij touroperators."
Volgens Nan kan de samenwerking uiteindelijk breder worden dan alleen het aantrekken van groepsreizen. Hij verwacht dat meer aandacht voor het culturele erfgoed ook een impuls kan geven aan de regionale economie en leefbaarheid.
De samenwerking wordt financieel ondersteund door gemeenten en ondernemersfondsen uit Enkhuizen, Medemblik, Alkmaar, Dijk en Waard, Hoorn en Hollands Kroon.
loading

Loading articles...

Loading