ALKMAAR - Op woensdag 30 juli vindt in de Grote Kerk Alkmaar een zomeravondconcert plaats met organist Martien de Vos. Het concert maakt deel uit van de jaarlijkse concertserie waarin het Van Hagerbeer/Schnitgerorgel en het Van Covelens-orgel centraal staan.
Op het programma staan onder andere het Praeludium en Fuga in Es van Johann Sebastian Bach, een arrangement van Lob sei dem Herren, dansdelen van François Couperin, psalmzettingen van Anthonie van Noordt en de Partita “Wachet auf” van Hugo Distler. Een improvisatie op het Van Covelens-orgel vormt het middelpunt van het programma.
Martien de Vos (1995) studeerde orgel aan de conservatoria van Rotterdam en Groningen en is actief als organist, componist en beiaardier in opleiding aan de Koninklijke Beiaardschool in Mechelen. In 2023 ontving hij de publieksprijs bij het Internationaal Schnitger Concours in Alkmaar.
Toegang en informatie
Toegangskaarten voor het zomeravondconcert kosten € 10 (Vrienden van de Grote Kerk Alkmaar betalen € 9). Kaarten kunnen worden gereserveerd via www.grotekerk-alkmaar.nl , waar ook het volledige programma van de concertserie te vinden is.
Kaasmarktorgelconcerten
Elke vrijdag in de zomermaanden zijn er om 12.00 uur en 13.00 uur gratis toegankelijke kaasmarktorgelconcerten in de Grote Kerk. Deze worden uitgevoerd op beide orgels. Op vrijdag 1 augustus wordt het concert verzorgd door stadsorganist Pieter van Dijk.