Open dag bij Stichting Zwerfdier Alkmaar

15 okt , 8:38 Natuur
Katten in Adoptieverblijf Stichting Zwerfdier  Foto R. Ariu
Zwerfdier Foto

ALKMAAR – Op zondag 19 oktober 2025 opent Stichting Zwerfdier opnieuw haar deuren voor publiek tijdens de jaarlijkse open dag aan de Klompenmakerstraat 38 in Alkmaar. Bezoekers zijn welkom tussen 13.00 en 16.00 uur. De entree bestaat uit een blikje of zakje zacht kattenvoer.

De open dag biedt een kijkje achter de schermen van het kattenasiel. Bezoekers kunnen kennismaken met de katten, vrijwilligers en de werkwijze van de stichting. Ook het speciale Adoptieverblijf, waar niet of moeilijk plaatsbare katten wonen, is te bezichtigen.

Tijdens de middag zijn diverse gasten aanwezig. De dierenarts van Dierenartspraktijk Alkmaar Noord vertelt over de medische zorg, terwijl Vermiste Katten Alkmaar en de dierenpolitie hun werkzaamheden toelichten. Kattentrimster Joyce geeft demonstraties, en bezoekers kunnen deelnemen aan een Kattenbingo met leuke prijzen.

Het winkeltje van de stichting is geopend met een breed aanbod aan kattenartikelen, sieraden, mokken, mandjes en voer. De opbrengst komt geheel ten goede aan de zwerfkatten.

Wie tijdens het bezoek een kat ontmoet die een nieuw thuis verdient, kan een reservering plaatsen en later rustig kennismaken.

Eerdere open dag Stichting Zwerfdier Foto M. Zoon
M. Zoon

Stichting Zwerfdier bestaat inmiddels 45 jaar en vangt zwerf- en afstandskatten op. De organisatie draait grotendeels op vrijwilligers en donaties en beschikt naast het asiel over een kattenpension.

Open dag Stichting Zwerfdier

·        Klompenmakerstraat 38, Alkmaar

·        Zondag 19 oktober 2025, 13.00 – 16.00 uur

·        Entree: een blikje of zakje zacht kattenvoer