ALKMAAR / HEERHUGOWAARD / CASTRICUM - Donderdag 20 en vrijdag 21 maart vonden de landelijke vakwedstrijden van Skills the Finals plaats in de Rai in Amsterdam. Vonk projectleiders Mariska Visser en Nadia Othman reisden met een mbo- en vmbo-team naar de RAI voor Skills the Finals
Vonk vertrok met 5 teams, 2 voor Skills Talents (vmbo) en 3 voor Skills Heroes (mbo) naar de hoofdstad. In de Rai deed Vonk mee aan wedstrijden voor Bloem (zowel vmbo als mbo), Tuinontwerp en aanleg (vmbo) en Handhaving en Beveiliger (mbo).
Vonk schitterde net als andere jaren niet alleen in de Rai. De Rai is voor bepaalde vakwedstrijden binnen Vonk niet geschikt als wedstrijdlocatie. Daarom vertrokken nog 4 van Vonk-teams afgelopen week ook naar andere wedstrijdlocaties van Skills in het land. Zo vonden de onderdelen Paraveterinair, Dierverzorger, Groen, Grond & Infra en Entree Groene Leefomgeving plaats in Doetinchem, Apeldoorn, Raalte en Benthuizen.
Vonk-team van Entree deed dit jaar voor het eerst mee aan Skills. Deze wedstrijden werden 13 maart in Benthuizen gehouden. Studenten Jayden Seemann en Jari van Vliet van Vonk-locatie in Hoorn, haalde dit eerste jaar meteen een podiumplek binnen voor Vonk. Zij eindigde landelijk als eerste in hun vakrichting en kregen een gouden medaille mee naar huis. Jeroen Bousma, de begeleider van dit team is meer dan trots op de studenten die hij naar Benthuizen begeleidde.
Vanuit Skills Heroes (mbo) ging ook het team van HTV en Beveiliger onder leiding van Sander de Boer en zijn team goed getraind op weg naar Amsterdam. En ook dit bleef voor deze studenten niet onbeloond. Het team van HTV (Handhaving Toezicht en Veiligheid) Noor Belleman en Sem de Vries, beide studenten van Vonk locatie Schagen, wonnen goud en gingen met de eerste prijs naar huis.
Anouke Tuintstra, woonachtig in Schagen, pakte voor de opleiding Beveiliger zilver op het podium in de Rai. De eerste reactie van Anouke na de wedstrijd: “Heel apart dit, je verwacht geen casus in een boksring, maar daardoor des te meer een uitdaging, zo gaaf!”
Nienke Plug kreeg vanuit mbo meerdere uitdagingen voor Bloemwerk in de Rai. Waarbij een creatie werkelijk gedragen werd door een model en via de catwalk door de Rai gepresenteerd werd aan het publiek. Haar prachtige creaties en die van de andere wedstrijdkandidaten werden ook vertoond rondom het podium van de prijsuitreiking en kleurde deze hal samen met al het andere werk. Nienke eindige voor Vonk helaas niet op het podium maar daarom zijn wij niet minder trots op wat zij allemaal heeft neergezet in de Rai.
Meer over Skills
Wil je meer lezen over de achtergrond van Skills dan is er meer informatie te vinden op www.worldskillsnetherlands.nl